Przygotowanie pizzy

Przygotowanie pizzy -wskazowki

Ciasto na pizzę może przygotować na 3 dni wcześniej. Owiń każdą kulkę ciasta oddzielnie w folię i schłódź. Teraz rozpakuj i pozwól odpocząć ciastu w temperaturze pokojowej na stolnicy lekko posypanej mąką, zasłoń folią, na 2-3 godziny przed uformowaniem. W ciągu ostatniej godziny odpoczynku ciasta, pamiętaj o przygotowaniu piekarniku. Jeśli korzystasz z kamienia do pizzy, możesz ustawić stojak na górnej jednej trzeciej piekarniku i zrobić miejsce na stelaż, temperatura pieca nasza %strona www% powinna być ustawiona na 260-287 stopni Celsjusza. Nie musisz podgrzewać blachy do pieczenia. Następnie pracuj z jedną kulką ciasta naraz, okurz hojnie mąką ciasto i umieść na posypanej mąką stolnicy.
Delikatnie kształtuj ciasto w owal, o średnicy 25-30 cm.

Przygotowanie pizzy

Przygotowanie pizzy trwa 90 minut. Najpierw ubij mąkę, sól i drożdże w misce. Mieszaj drewnianą łyżkę, stopniowo dodając 3 szklanki wody i mieszaj, aż będą dobrze przyjęte. Wymieszaj ciasto delikatnie rękami, aż się razem połączą i uformuj w szorstką piłkę. Przenieś ciasto do dużej czystej miski. Przykryj je folią i pozostaw w temperaturze pokojowej (około 22 stopnie Celsjusza) w obszarze wolnym od przeciągów, dopóki powierzchnia nie zostanie pokryta drobnymi bąbelkami i ciasto nie podwoi się więcej niż dwa razy, czyli przez około 18 godzin. Pamiętaj, że czas zależy od temperatury, panującej w pokoju. Przenieś ciasto na posypaną mąką stolnicę. Delikatnie uformuj szorstki prostokąt. Podziel go na 6 równych części. Pracuj z jedną częścią naraz, zbierz 4 rogi w centrum, aby utworzyć 4 fałdy.
Skręć w bocznym szwie w dół i ukształtuj delikatnie w piłkę. Ciasto okurz mąką i odstaw na stolnicę lub posypaną mąką blachę do pieczenia. Powtórz to samo z pozostałymi częściami. Niech ciasto odpoczywa, przykryte folią lub wilgotnym ręcznikiem kuchennym, aż będzie miękkie i gładkie, czyli przez około godzinę.

Zobacz stronę autora: www.healthandfitness.pl