Pizza Bianca ze scamorzą i pokruszonym korzeniem selera

Pizza Bianca ze scamorzą i pokruszonym korzeniem selera

Czas przygotowania tej pysznej potrawy zajmuje 20 minut, zaś łączny czas przyrządzania to 40 minut. Najpierw umieść stojak w dolnej jednej trzeciej pieca, wstępnie podgrzewając go do 260 stopni Celsjusza. Następnie wrzuć seler i 1 łyżkę oleju do miski. Dopraw solą koszerną i pieprzem. Odłóż na bok. Teraz delikatnie rozciągnij ciasto do owalu o wymiarach 40x30 cm i przenieś go na lekko naoliwioną sklep z tkaninami blachę. Jeśli ciasto jest sprężyste, przykryj go i pozwól mu odpocząć jeszcze przez 10 minut, a następnie znowu rozciągnij i niech znowu spoczywa w razie potrzeby. Wyszczotkuj pozostałą 1 łyżką oleju i piecz, aż ciasto będzie suche i złote, czyli przez około 5 minut (zapobiega to bowiem rozmoknięciu ciasta, gdy już dodamy polewę).
Usuń ciasto z pieca i na górze umieść ser, zastrzeżony seler, cebulę, parmezan i 1 łyżkę oregano. Piecz pizzę, obróć blachę w połowie pieczenia, aż ser się rozpuści, seler zmięknie, a ciasto nabierze pięknego złotego koloru, czyli przez około 12-15 minut. Na górze umieść kapary i więcej oregano, dopraw solą morską i pieprzem.
Pizza Bianca ze scamorzą i pokruszonym korzeniem selera – skladniki

Do przygotowania 4 porcji pizzy będziesz potrzebowała następujących składników: 1/4 korzenia selera, obranego, w bardzo cienkie plasterki; 2 łyżek oliwy z oliwek, podzielonych, plus więcej na blasze do pieczenia; soli koszernej i świeżo zmielonego czarnego pieprzu; 226 gramów gotowego ciasta do pizzy w temperaturze pokojowej; 170 gramów sera scamorza lub wędzonej mozzarelli, pokrojonego w cienkie plasterki; 1/2 małej czerwonej cebuli, pokrojonej w bardzo cienkie plasterki; 1/2 szklanki startego parmezanu; 1 łyżki świeżych liści oregano, plus więcej do podania; 1 łyżki posiekanych, odsączonych kaparów oraz kruchej soli morskiej (takiej jak Maldon).

Zobacz stronę autora: https://giolli.pl/o-nas/